Milli Takım

Luka Doncic: “Berbat oynadım. Ülkemi ve takımımı yüzüstü bıraktım.”

Eurobasket 2022’nin son çeyrek final maçında büyük bir sürpriz yaşandı. Polonya, son şampiyon Slovenya’yı 90-87’lik skorla geçerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Slovenya’nın NBA yıldızı Luka Doncic mücadeleyi 14 sayı, 10 ribaund ve 7 asistle tamamladı. Bitime 3 dakika kala yaptığı 5. faulle oyun dışı kaldı.

Maçın ardından basın toplantısına katılan Doncic, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Doncic’in basın toplantısından öne çıkan kısımlar;

“İlk olarak Polonya’yı tebrik ediyorum. İlk dakikadan son dakikaya harika bir maç çıkardılar. Onlar için büyük bir başarı. Bize gelirsek, maçı istediğimiz şekilde oynayamadık. Enerjimiz yerinde değildi. Sonrasında dönmeyi başardık fakat Polonya savaşmaya devam etti. Onları tebrik ediyorum.

Doncic, hakem yönetimi değişmezse yüksek seviyedeki oyuncuların turnuvaya gelip gelmeyeceğine dair soruyu çok net bir şekilde yanıtladı:

“Bilmiyorum, ben her zaman ülkemi temsil edeceğim. Sağlıklı olduğum sürece Slovenya için oynayacağım.”

Kendi fiziksel durumu hakkında da konuşan Doncic, bahanelerden kaçındı.

“Muhtemelen %100’ümde değildim. Üçüncü çeyrekte iğne vuruldum. EuroBasket boyunca sorunlarla uğraştım ancak sorun bu değil. Berbat oynadım. Ülkemi ve takımımı yüzüstü bıraktım. Tamamen benim sorumluluğumda. Bu maça geri dönüp bakmalı ve daha iyi olmalıyım.”

https://www.instagram.com/p/CigHUbls2z-/?utm_source=ig_web_copy_link

Yorum Yap