01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları RÖPORTAJLAR

MILANO GALİBİYETİ SONRASINDA SHANE LARKIN SORULARIMIZI YANITLADI

Turkish Airlines EuroLeague Play-Off’ları 3. Maçında evinde AX Exchange Armani Milano’yu mağlup eden temsilcimiz Anadolu Efes, seriyi 2-1’e getirdi. Bu karşılaşmanın son çeyreğinde gösterdiği inanılmaz performansla galibiyetin mimarı olan Shane Larkin, maç sonrasında sorularımızı yanıtladı. 

“İlk olarak seni tebrik etmeliyim Shane, muazzam bir performans gösterdin. Sorum şu: Takımın gerideyken veya maç yakın gidiyorken sorumluluk almaya mental olarak nasıl hazırlanıyorsun?”

Biliyorsun 4 yıldır buradayım ve bu rol maç sonlarında önemli işler yapmamla beraber bana zaman içinde verilmiş bir rol. Takım arkadaşlarım artık bana güveniyor. Son 4 yıldır takımın kritik anlarda başvurduğu oyuncusuyum, bu yüzden bu durumlarda çok rahatım. Takım arkadaşların sana inandığında işler kolaylaşıyor. Bazen şutların girer, bazen girmez. Takım arkadaşlarım bana olan güvenlerini asla kaybetmediler, bana her zaman daha fazla özgüven verdiler.

“Sen de zaten onlara sana güvenmeleri için bir neden veriyorsun.”

Tabii ki onların sana güvenmesi için birkaç defa bunu yapman lazım. Dediğim gibi, son 4 senede bulduğumuz her fırsatta Final Four’a gittik, her gittiğimizde de finale kaldık. Hepimiz birbirimize inanıyor ve güveniyoruz, birbirimizin kabiliyetlerine güveniyoruz. Takım arkadaşlarım da beni sürekli olarak destekleyerek maçı bu şekilde tamamlamam için ihtiyacım olan enerjiyi bana verdiler.

“Kafanda ‘bu benim sorumluluk almam gereken an’ demeni sağlayan bir mekanizma var mı? ‘Takover mode’ açtığın anlar oluyor mu?”

Evet, bu bir hissiyat meselesi. Bazen Vasa [Micic] formda oluyor ve bu moda giriyor. Böyle anlarda da oyunu okuman gerekir. Bu akşam ben biraz formdaydım ve top bana gelmeye devam etti. Belli bir moda, belli bir alana girdiğim zaman tutulması zor bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Bu durum da bu akşam benim lehime işledi. Büyük bir galibiyetti, bu akşamın tadını çıkarıp yarından başlayarak bir sonraki maça odaklanıp bu işi bitirme zamanı!

“Teşekkürler Shane!”

Yorum Yap