01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

REAL MADRİD MACCABİ’Yİ ÜÇLÜK YAĞMURUNA TUTTU, SERİYE KAZANARAK BAŞLADI!

Turkish Airlines EuroLeague’de play-off serilerinin ilk ayağında Real Madrid, evinde Maccabi Playtika Tel Aviv’i 84-74 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti. Real Madrid’in dış atışlarda çok iyi olduğu akşamda yedekten gelen Causeur 20 sayıyla maçın en skorer ismi oldu.

Maçın ilk sayısı orta mesafeden Zizic’in savunmasına rağmen sayıyı bulan Williams-Goss’tan geldi. Wilbekin dış çizgide önce fake verdi, ardından da step back üçlüğü gönderdi. Yabusele pas arasının ardından hızlıca çembere gidip turnikeyi bıraktı. Wilbekin, bir kez daha dış çizgiden isabeti bularak maça 2/2 üçlük isabetiyle giriş yaptı: 4-6. Geçiş hücumunda Causeur’ün alley-oop pasını Yabusele tamamladı. Biraz sonrasında ise Causeur üçlüğü gönderdi. Keenan Evans hızlıca potaya giderek Tavares’e rağmen sayıyı buldu. Zizic, pota altında topu aldıktan sonra sağ eliyle smacı vurdu. Causeur, dribblinginin ardından Wilbekin’e fake verdi ve sonrasında üç sayılık isabeti yakaladı: 17-10. Çember altında topu çalan Zizic, yarı sahadan baş üstü bir pas gönderdi ve topu alan Derrick Williams çift elle smacı bastı. Abalde, perdenin de yardımıyla boşluğu bulduğu an uzaktan şutunu gönderdi. Sergio Llull’un no-look pasını Poirier boyalı alanda tamamladı. Khyri Thomas, yerdeki mücadelede Rudy Fernandez’e rağmen topu çalıp pası yollamayı başardı ve devam eden hücumda Caloiaro lay-up’ı bıraktı. İlk çeyreğin bitimine 7 saniye kala Rudy Fernandez’in üçlüğü geldi ve böylelikle Real Madrid ikinci çeyreğe 25-19 galip girdi.

İkinci periyotun açılış sayısını Sorkin çizgiden bulduğu isabetle yaptı. Rudy Fernandez üçlük isabetiyle farkı dokuza taşıdı. Cevap Nunnally’nin dış atış isabetiyle geldi. Nigel Williams-Goss’un asistinde Anthony Randolph’un üçlüğüyle skor 34-27 oldu. Çeyreğe hızlı başlayan Sorkin ikiliğiyle hızlı yanıt verdi. John Dibartolomeo’nun üç sayılık atışıyla skor dengeye geldi. Yirmi saniye sonrasında Causeur maçtaki ikinci üç sayı isabetini kaydetti. Üçlük şov Hanga ve Causeur’ün sayılarıyla devam etti:43-34. Adam Hanga’nın faul çizgisinde 2/2 isabeti ilk yarının son sayıları oldu. Real Madrid ilk yarıyı 47-38 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin ilk sayısı Wilbekin’in üçlüğüyle geldi. Yabusele’nin asistinde Adam Hanga’nın ikiliği başarılı oldu. Wilbekin 18. Sayısını dış atıştan yakaladı. Bu onun maçtaki dördüncü üçlük isabetiydi. Kısa bir süre sonra iki takım bench’ine de teknik faul çıktı. Williams-Goss’un maçtaki ilk üçlüğü geldi. Jalen Reynolds ve Guerschon Yabusele’nin karşılıklı sayılarıyla skor 57-46 oldu. Reynolds’un üst üste sayılarıyla fark beşe kadar düştü. Causeur’ün pasını Yabusele üçlükle taçlandırdı. Bir dakika sonrasında Causeur ev sahibinin üçlük partisini devam ettirdi. Khyri Thomas’ın çizgiden ikide iki ile ayrılması çeyreğin son sayıları oldu. Real Madrid son çeyreğe 65-56 önde girdi.

Son periyotun ilk sayısı Rudy Fernandez’in üçlüğüydü. Dibartolomeo’nun ikiliği ve Caloiaro’nun üçlüğüyle fark tek haneye indi. Rudy Fernandez maçtaki dördüncü üçlük isabetini kaydetti ve kısa sürenin ardından Yabusele bir başka üç sayı atışında başarılı oldu:74-63. Evans’ın ikiliğiyle ve Sorkin’in üst üste sayılarıyla fark beşe kadar indi. Hanga’nın üçlüğüne cevap Sorkin’in iki sayısıyla geldi. Nigel Williams-Goss önce dış sayı isabeti buldu, ardından da Sorkin’den faulü alarak çizgide 2/2 yaptı. Yabusele’nin iki sayısıyla fark yeniden çift haneye ulaştı:82-71. James Nunnally’nin serbest atış isabeti maçın son sayısı oldu. Real Madrid, maçı 84-74 kazanarak play-off serisinde Maccabi’ye karşı 1-0 öne geçti.

Takım İstatistikleri:

Real Madrid:

Maccabi Playtika Tel Aviv:

Yorum Yap