01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

BRANDON DAVIES OYNADI BARCELONA KAZANDI

Turkish Airlines Euroleague playofflarının ilk mücadelesinde sezonu 1. sırada bitiren Barcelona ile 8. sırada bitiren Bayern Münih karşılaştı. Barcelona mücadeleyi 77 – 67 kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

İlk Beşler

Barcelona: Nick Calathes – Nicolas Lapprovittola – Alex Abrines – Nikola Mirotic – Sertaç Şanlı

Bayern Münih: Nick Weiler Babb – Jason George – Vladimir Lucic – Leon Radosevic – Augustine Rubit

İlk Periyot

Mücadele Lucic ile Mirotic’in karşılıklı basketiyle başladı. Alman ekibi Lucic ve Radosevic ile ilk bölümde etkili olurken İspanyol ekibinde Sertaç’tan üç sayılık isabet geldi. Televizyon molasına Bayern 14 – 10 üstünlükle gitti. Mola dönüşü ilk basket bu sezon sadece 2/7 üçlük isabetiyle oynayan Othello Hunter’ın üçlüğüyle geldi. Hunter’a karşılık Lapprovittola’dan geldi. Periyodun sonunda Brandon Davies’in basketi ilk çeyreğin skorunu belirledi. Bayern Münih ilk çeyreği 22 – 20 önde tamamladı.

İkinci Periyot

İkinci çeyrek Davies ile Exum’un sayılarıyla başladı. Bayern Münih’in ilk sayısı ise Lucic’in üçlüğüyle geldi. İspanyol ekibi Davies, Lapprovittola ve Mirotic’in sayılarıyla farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Bayern Münih; Rubit, Hilliard ikilisinden gelen sayılarla farkı azaltmaya çalıştı ancak Davies’in sayılarıyla fark 9 sayıya çıktı. Lucic’in sayısına üç sayılık basketle yanıt veren Lapprovittola ilk yarıya noktayı koydu. Barcelona ilk yarıyı 43 – 33 önde tamamladı.

Üçüncü Periyot

İkinci yarı Sertaç Şanlı’nın basketiyle başladı. Alman ekibinde ise Lucic’in üçlüğü geldi. Rubit ve Jaramaz’ın sayılarıyla fark 4 sayıya indi, Barcelona mola aldı. Weiler-Babb’in basketiyle fark 2 sayıya kadar indi ancak Jokubaitis ve Mirotic’in üçlükleriyle İspanyol ekibi farkı tekrardan açtı. Hillard’ın üçlüğüyle fark 3 sayıya indi. Barcelona’da Davies etkili performansına devam etti, çeyreğin son saniyesinde Exum’un basketi üçüncü çeyreğin skorunu belirledi. Barcelona üçüncü çeyreği 62 – 51 önde tamamladı.

Son Periyot

Son çeyrek Smits’in üçlüğüyle başladı ve Trinchieri’den erken bir mola geldi. Bayern Münih ise Lucic’in serbest atışlarıyla son çeyrekteki ilk sayılarını buldu. Barcelona’da Dante Exum’dan sezonun en iyi smaçlarından biri geldi. Bu smacın ardından Weiler-Babb, Hunter ve Lucic’in üçlükleriyle Alman ekibi 9-0’lık bir seri yakaladı ve fark 5 sayıya indi. Jokubaitis, Exum ve Mirotic’in basketleri farkı tekrardan çift hanelere çıkardı. Kalan bölümde Jaramaz’ın serbest atış isabetleri farkı azaltmaya yetmedi. Barcelona mücadeleyi 77 – 67 kazandı ve seride 1 – 0 öne geçti.

Barcelona’nın maç sonu istatistikleri;

Bayern Münih’in maç sonu istatistikleri;

Maçın En Değerli Oyuncusu

      BRANDON DAVIES

  • 23 dakika
  • 19 sayı
  • 6/9 iki sayı isabeti
  • 7/10 serbest atış isabeti
  • 5 ribaund
  • 24 verimlilik puanı

Mücadelenin özet görüntüleri;

Yorum Yap