01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

FENERBAHÇE BEKO İKİNCİ YARIDA DAĞILDI

Turkish Airlines Euroleague’in 31. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile Baskonia karşılaştı. Baskonia mücadeleyi 77 – 62 kazandı.

İlk Beşler

Fenerbahçe Beko: Pierria Henry – Nando De Colo – Dyshawn Pierre – Devin Booker – Jehyve Floyd

Baskonia: Wade Baldwin – Rokas Giedraitis – Simone Fontecchio – Alec Peters – Matthew Costello

İlk Periyot

Temsilcimiz mücadeleye Floyd ve De Colo’nun basketleriyle başlarken Baskonia’da Costello’nun üçlüğü geldi. Baskonia televizyon molasına kadar olan süreci 5/6 üçlük isabetiyle 15 sayı bularak tamamladı Fenerbahçe Beko ise Booker – De Colo ikilisinin etkili performansıyla 14 sayı kaydetti. Mola dönüşü son Euroleague mücadelesini 90 gün önce oynayan Jan Vesely oyuna girdi ve ilk pozisyonunda ilk sayısını attı. Temsilcimiz periyodun son basketini Şehmus Hazer ile bulurken Baskonia’da Giedraitis’in üçlüğü geldi ve İspanyol ekibi ilk çeyreği 20 – 19 önde tamamladı.

İkinci Periyot

Baskonia ikinci çeyreğe Wade Baldwin’in smacıyla başlangıç yaptı. Temsilcimizde ise Vesely ile Guduric’in sayıları geldi. Enoch’un basketiyle Baskonia tekrardan öne geçti ve Fenerbahçe Beko molası geldi. Mola dönüşü De Colo’nun üçlüğü geldi ancak Enoch’un basket faulü ile skor tekrardan eşitlendi. Temsilcimizde Floyd bu faulle erken 3 faule ulaştı. Pierre’in basketi ve hızlı hücumda eski takımına karşı smacı vuran Polonara ile temsilcimiz farkı açmaya başladı. Fark 5 sayıya çıkınca Baskonia molası geldi. Mola dönüşü Vesely ile Guduric’in sayıları farkı 8 sayıya çıkardı. Giedraitis’in basketine Pierre ile karşılık veren temsilcimiz 8 sayılık farkı korudu. Fenerbahçe Beko, ilk yarıyı 40 – 32 önde tamamladı.

Not: Nando De Colo yaşadığı sakatlıktan dolayı mücadelenin ikinci yarısında forma giyemedi.

Üçüncü Periyot

İkinci yarı Guduric ile Enoch’un karşılıklı basketiyle başladı. Alec Peters’ın üst üste üçlükleriyle fark 2 sayıya indi. Pierria Henry eski takımına hücumun son saniyesinde attığı üçlükle ilk sayılarını attı. Giedraitis’in üçlüğü ve Baldwin’in 5 sayısıyla Baskonia 50 – 48 öne geçti, temsilcimizden mola geldi. Mola dönüşü Şehmus’un sayısıyla skor eşitlendi. Baldwin etkili performansına devam etti ve İspanyol ekibi farkı 4 sayıya çıkardı. Son hücumda Marko Guduric’in üçlüğü temsilcimize nefes aldırdı. Baskonia, üçüncü periyodu 54 – 53 önde tamamladı.

Son Periyot

Baskonia son çeyreğe Wade Baldwin’den gelen 2 üçlükle başlarken temsilcimizde Marial Shayok’un üçlüğü geldi. Alec Peters’ın üst üste sayılarına Fontecchio ile Enoch’u ekleyen İspanyol ekibi yakaladığı seriyle farkı 12 sayıya çıkardı. Temsilcimiz Vesely ile farkı indirmeye çalışsa da İspanyol ekibinde Wade Baldwin harika performansına devam etti ve bitime son 4 dakika kala skor 75 – 62’ye geldi. Son 4 dakikada Giedraitis’in basketi haricinde başka bir sayı olmadı. Baskonia, mücadeleyi 77 – 62 kazandı.

Not: İkinci yarı Baskonia 45 sayı atarken temsilcimiz Fenerbahçe Beko 22 sayı attı.

Fenerbahçe Beko başantrenörü Sasha Djordjevic’in maç sonu açıklamaları;

Rakibimiz ikinci yarıyı açıklaması olmayan kolay üçlükler ile açtı. Özgüvenli çıktılar ve böyle devam ettiler. Biz ivmemizi kaybettik. Topu kontrol eden oyuncumuz Nando De Colo’yu sakatlığı yüzünden kaybettik. Umarım sakatlığı ciddi değildir fakat ikinci yarıda oynayamadı. İyi bir ilk yarı oynamamızda kilit faktörlerden biriydi. Maalesef maçı kaybettik ama bu iş böyle. Bazı oyuncularımız geri döndü. Çalışmaya devam etmeliyiz. Baskonia‘ya tebrikler.

Baskonia’da Wade Baldwin’in maç sonu açıklamaları;

Genel olarak iyi basketbol oynuyoruz. Bir anlamda acil durumdayız. Önümüzdeki üç maçı kazanmamız gerekiyordu. İki maçımız daha var. Fenerbahçe karşısında çok büyük bir galibiyet aldık. Biz İstanbul’dayken bizi mahvetmişlerdi, o yüzden onlara büyük bir iyilik borcumuz vardı. İyi oynadığımız ve ritmimizi bulduğumuz için mutluyum.

Baskonia’nın maç sonu istatistikleri;

Fenerbahçe Beko’nun maç sonu istatistikleri;

Maçın En Değerli Oyuncusu

    WADE BALDWIN

  • 34 dakika
  • 24 sayı
  • 4/10 iki sayı isabeti
  • 5/9 üç sayı isabeti
  • 1/2 serbest atış isabeti
  • 6 ribaund
  • 6 asist
  • 2 top çalma
  • 25 verimlilik puanı

Mücadelenin özet görüntüleri;

Yorum Yap