01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

ANADOLU EFES’İN NEFESİ YETMEDİ

Turkish Airlines Euroleague’in 21. haftasında Barcelona ile Anadolu Efes karşılaştı. Barcelona mücadeleyi 82 – 77 kazandı.

Barcelona: Nicolas Laprovittola – Cory Higgins – Sergi Martinez – Nikola Mirotic – Brandon Davies

Anadolu Efes: Vasilije Micic – Elijah Bryant – Krunoslav Simon – Chris Singleton – Tibor Pleiss

İlk Periyot

Mücadele Krunoslav Simon ile Cory Higgins’in karşılıklı basketiyle başladı. Televizyon molasına kadar olan bölümde Barcelona’da Higgins ile Mirotic etkili olurken temsilcimizde Micic ve Pleiss’ın sayıları geldi. Televizyon molasına İspanyol ekibi 11 – 7 önde gitti. Mola dönüşü temsilcimiz Simon ile sayılar buldu, Barcelona’da ise Mirotic sayılarına devam etti. Periyodun son bölümünde Larkin’in sayıları farkı 2’ye indirdi. Barcelona, ilk çeyreği 19 – 17 önde tamamladı.

İkinci Periyot

İkinci çeyreğe Barcelona, Jokubaitis ve 2004 doğumlu James Nnaji’nin sayılarıyla başlarken temsilcimizde Micic ile Dunston’ın sayıları geldi. Moerman’ın üçlüğü ve Dunston’ın harika poster smacı ile farkı 4 sayıya çıkaran temsilcimiz farkı açmaya çalıştı ancak Exum ve Sertaç’ın sayıları farkı 3’e indirdi. Periyodun son anlarında Mirotic ile öne geçen Barcelona’ya yanıt Shane Larkin’den geldi. Anadolu Efes, ilk yarıyı 41 – 40 önde tamamladı.

Üçüncü Periyot

İkinci yarı Sertaç, Laprovittola ve Kuric’in basketleriyle başladı, İspanyol ekibi farkı 6 sayıya çıkardı. Efes hücumunda Dunston’a çalınan hücum faule tepki gösteren Ergin Ataman, üst üste iki teknik faul alarak diskalifiye edildi. Ergin Ataman, sahadan çıkarken Barcelona taraftarlarına doğru klasikleşmiş sevinç hareketini yaparak taraftarlara “I won the Cup” diye bağırdı. Micic ve Dunston ile sayılar bulan temsilcimiz farkı 4 sayıya indirdi ancak Davies ve Jokubaitis’in basketleriyle fark tekrardan 8 sayıya çıktı. Beaubois ve Moerman’ın üçlükleriyle fark tekrardan 3’e indi, Hayes’in basketi üçüncü çeyreğin skorunu belirledi. Barcelona, üçüncü çeyreği 61 – 56 önde tamamladı.

Son Periyot

Son çeyrek Simon’un basketiyle başladı. İspanyol ekibi Laprovittola, Sertaç ve Martinez’in basketleriyle farkı 9 sayıya çıkardı. Singleton’ın sayıları ve Micic’in serbest atış isabetleriyle farkı 3 sayıya indiren temsilcimize Jokubaitis, Davies ve Mirotic ile karşılık verdi, bitime 2 dakika kala fark 8 sayıya çıktı. Singleton, Dunston ve Micic’in sayılarıyla bitime 30 saniye kala temsilcimiz farkı 3 sayıya indirdi. Barcelona, Jokubaitis ile sayıyı buldu ve fark tekrardan 5 sayıya çıktı. Temsilcimiz son hücumdan yararlanamadı, Barcelona mücadeleyi 82 – 77 kazandı.

 

Barcelona başantrenörü Sarunas Jasikivecius’un maç sonu açıklamaları;

Bence iki takım da harika mücadele etti. Biz maçın genelini skorda üstün oynamayı başardık. Biraz daha akıllı kararlar verebilseydik maçı çok daha rahat şekilde kazanabilirdik ama Efes gibi kaliteli bir ekibe karşı oynamak kolay değil. Oyun kurucu ikilisi olarak belki de ligin en iyi takımı onlar. Her büyük maçta olduğu gibi bu maçta da sonucu detaylar belirledi. Biz de bu detaylarda üstün gelerek galibiyeti almış olduk.

 

Barcelona’nın maç sonu istatistikleri ve çeyreklere göre skor dağılımı;

Anadolu Efes’in maç sonu istatistikleri;

Yorum Yap