01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

ZENİT MUCİZEYE İZİN VERMEDİ

Turkish Airlines EuroLeague’in 17.hafta mücadelesinde Zenit St Petersburg ile Maccabi Playtika Tel Aviv karşı karşıya geldi. Rus temsilcisi büyük çoğunluğunu üstün götürdüğü maçı skorla kazandı. Bu galibiyetle Zenit, 11 galibiyet 6 mağlubiyete ulaşırken Maccabi ise 7 galibiyet 10 mağlubiyette kaldı.

Zenit İlk Periyotta Farkı Çift Hanelere Çıkardı

İki takımda maça top kayıpları ile başladı. Sayı perdesini Zenit adına Karasev açarken Maccabi ilk 3 hücumda topu potaya bile atamadı. Periyotu 5 top kaybıyla bitiren İsrail ekibinde işin savunma  kısmında  ise işler daha da  kötüye gitti. Üstüne üstlük Zenit’in maça atarak başlaması farkı 15 sayıya kadar çıkardı.

Zenit Tempoyu Belirledi

Zenit’in ilk periyotta rakibine 15 sayı fark atması tempoyu belirlemesine sebep oldu. Hücumda rakibinin aksine uzun süren setler oynamayı seven Zenit için tempoyu belirlemek çok önemliydi. Maccabi ise maça Derrick Williams ve Jalen Reynolds’ın çabalarıyla tutunmaya çalıştı. Özelliklede Derrick Williams’ın üst üste bulduğu 6 sayı farkın azalmasına sebep oldu. Jalen Reynolds ise 2. periyotta aldığı hücum ribaundları ile pota altını domine etti.

Maccabi Geri Dönüş Fitilini Yaktı

Zenit periyoda top kayıpları yaparak başladı. Rus ekibinin yaptığı bu top kayıpları Maccabi’nin tempoyu arttırıp farkı azaltmasına sebep oldu. Zenit ise hücumlarda tıkanıp sadece çizgiden sayı bulmaya başladı. Bunun dışında Zenit çok fazla hücum ribaundu alsada ikinci ve üçüncü şansları değerlendirememesi farkın dokuza düşmesine sebep oldu.

Wilbekin Kaçırdı Zenit Kazandı

Maccabi periyodun ortalarına doğru maça ortak olmaya başladı ve farkı 5’e indirdi. Maçın son kısmı ise tam bir kör düğüme döndü.  Maccabi seri yakalayarak farkı 4’e indirdi ve hemen bir Zenit molası geldi. Mola sonrasında Zenit top kaybı yaptı ve Wilbekin’in üçlüğü ile fark bir sayıya indi. Bir sonraki hücum bu sefer Zubkov top kaybı yaptı ve Maccabi Derrick Williams’ın vurduğu müthiş smaçla maçın bitimine 17 saniye kala ilk defa öne geçti. Zenit mola sonrasında müthiş bir setle bulduğu üçlükle farkı ikiye çıkardı. Son hücumda Wilbekin maçı uzatmaya götürecek atışı kaçırınca Zenit maçı 73-71’lik skorla kazandı.

Maçın İstatistikleri 

Yorum Yap