01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

HAFTANIN SÜPRİZİ ALBA BERLİN’DEN

Turkish Airlines EuroLeague’nin 13.haftasının kapanış maçında ALBA Berlin ve AX Armani Exchange Milan karşı karşıya geldi. Çekişmeye sahne olan maçı ALBA Berlin Milano’yu hiç öne geçirmeden 81-76’lık skorla kazandı. Bu sonuçla Milano’nun galibiyet hasreti dört maça çıktı.

ALBA Berlin Mesajı Erken Verdi

Berlin ekibi her zamanki gibi maça kendi oyun stilinde başladı. ALBA maçın temposunu  arttırıp sürekli koşarak periyotu kontrolüne aldı. Milano ise son haftalardaki gibi temposunu bulamadı. 2 gün önce transfer edilen Ben Bentil’in oyuna girmesiyle Milano biraz temposunu bulur gibi oldu ama bu seferde ALBA Berlin Milano’yu hücum ribaundlarını alarak Milano’yu sıkıntıya soktu.

Milano Geri Dönmeye Çalıştı Eriksson Dur Dedi

Milano periyotta iyi başladı. Ben Bentil’İn önderliğinde 5-0’lık seri bulan İtalyan ekibi ALBA Berlin’e çok erken bir mola aldırdı. ALBA Berlin moladan üç sayılık isabet ile döndü. ALBA Berlin’e cevap Shields’den geldi.  Milano yine tam istediği temposunu bulduğu anda Melli 3.faulünü yaparak kenara geldi ve bu durum İtalyan ekibini çok olumsuz etkiledi. Melli’nin çıkmasıyla Milano kontrolden çıktı ve çok basit top kayıpları yapmaya başladı. ALBA Berlin bu duruma cezayı çok ağır kesti. Özellikle de Eriksson önderliğinde ALBA ilk yarıyı 43-33’lük skorla önde kapattı.

ALBA Berlin Farkı Açtı 

Milano periyota iyi başladı. İlk ALBA hücumunu savunup hızlı hücumda sayıyı buldu. Farkın azalmaya başladığı anda sahneye yüne Eriksson çıktı. Üst üste iki hücum 3 sayılık isabet bularak dış şut isabetini 5/5’e çıkardı. Bu üçlüklerle ALBA farkı 15 sayıya çıkardı ve Messina’ya molayı aldırdı. Milano mola sonrasında Hall’ın isabeti ile döndü. Sonraki iki hücumda Sikma şov yaparak farkı 17’e çıkarınca Messina adeta çılgına döndü ve hemen bir mola daha aldı. Mola sonrasında Messina sahaya Melli’yi sürdü. Bu karar her ne kadar riskli olsada Melli’nin girmesiyle Milano hem hücumda hem savunamda işleri düzeltti ve farkı azalattı.

Maçın Sonunu ALBA İyi Oynadı Ve Kazandı

Maçın son periyotuna Milano iyi başladı.  El Chacho önderliğinde Milano ilk hücumda sayı bulmayı başardı. Sergio Rodriguez savunmada da top çalıp hızlı hücumda asist yaparak geri dönüşün ateşini yaktı. Rodriguez’in yaktığı ateşi Melli devir aldı ve Milano 21-9’luk seri yakalayarak farkı 3’e indirdi. Bir sonraki hücumda ALBA üst üst 3 tane hücum ribaundu aldı ve dış atışı bularak farkı tekrardan 6’ya çıkardı. Milano sırasıyla Hines ve Hall’dan basket bularak farkı 1 sayıya kadar indirdi. ALBA’da sonraki hücumdan boş dönmeyerek farkı tekrardan 3’e çıkardı. Milano hücumunda Shields erken ve zorlama bir üçlük denedi ribaundu alan ALBA koşmaya başladı ve Ben Lammers’ın bulduğu isabetle maçın fişini çekti.

Maçın Yorumları

ALBA Berlin tüm maçı büyük bir ciddiyetle oynayarak kesinlikle bu galibiyeti hak etti

ALBA Berlin ribaund konusunda rakibine çok büyük bir üstünlük kurdu ve tam tamına 16 tane fazla ribaund aldı

ALBA Berlin’de Marcus Eriksson fark yaratan isim oldu

Milano halihazırda EuroLeague’nin en iyi savunma yapan beşinci takımı olan İtalyan ekibi çokta iyi bir hücum takımı olmayan rakibinden 80 sayı yedi

Milano Melli sahada değilken asla ritmini bulamadı

Milano %35.2 başarılı üç saylık isabet oranına sahip bu maçta ise bu oran %26.1’de kaldı bu da mağlubiyetin en önemli istatistiklerinden biriydi.

Maçın İstatistikleri

Maçın Özeti

 

Yorum Yap