01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

İSPANYOL DERBİSİNDE KAZANAN REAL MADRİD

EuroLeague’nin 12.haftası İspanyol derbisine sahne oldu. Real Madrid baştan sona çok etkili oynadığı maçta Bitci Baskonia Vitoria-Gasteiz’i 88-60’lık skorla geçerek yoluna devam etti.

Baskonia Causeur’ü Durduramadı

Maç Steven Enoch’un üçlük isabeti ile başladı. Sonraki iki hücumda Real Madrid eli boş döndü ve Enoch iyice tempo bulmaya başladı ve farkı açtı. Real Madrid defteri Abalde’nin orta mesafe atışıyla açtı ve açılan o defter bir daha kapanmak bilmedi. Real Madrid tempoyu buldukça farkı da açmaya başladı. Özellikle Fabian Causeur’ün 12 sayı bulması ve Baskonia’nın 14 sayı atıp 6 top kaybı yapması farkı arttıran en önemli sebeplerden biriydi.

Real İkinci Periyotta Fişi Çekti

Real Madrid ikinci periyotta iki top kaybı ile başladı ve Baskonia farkı iyice azaltmaya başladı. Baldwin’in harika bir smaçı sonrası Heurtel ile aralarında ufak bir sürtüşme çıktı. Bir sonraki hücumda da bu sefer Heurtel  Baldwin’in üzerinden çok şık bir üçlük isabeti buldu ve tartışma daha da alevlenerek fiziksel temas noktasına geldi. Bu olaydan sonra hakemler pozisyonu yeniden izlediler ve iki oyuncuya da karşılıklı sportmenlik dışı faul çaldılar. Bu olay Heurtel’i daha da alevlendirdi ve bir üçlük isabeti daha bularak bu sefer taraftara gönderme yaptı. Heurtel’in üst üste 3 tane üç sayılık isabetinden sonra sahneye Rudy Fernandez çıktı ve o da 2 tane üst üste üçlük isabeti bularak farkı 17’ye çıkardı ve molayı Baskonia’ya aldırdı. Periyot sonunda 19’a  kadar çıkan fark bir daha kapanmadı ve Real Madrid maçı 88-60’lık skorla kazandı.

Maçın Yorumları 

Baskonia’nın 16 top kaybı yapıp 14 asist yapması maçı kaybetmelerindeki en önemli faktördü

Baskonia’da Wade Baldwin’in Heurtel ile işi kişiselleştirip sonra da işin içinden çıkamaması maçı koparan bir diğer noktaydı

Baskonia bu sezon 70 sayı altında kaldığı her maçı kaybetti ve bugünde 60 sayıda kalarak bu istatistiğe bir yenisini ekledi

Real Madrid maça kötü başlasada Causeur devreye girdi ve takımını ateşledi

Real Madrid attığı 88 sayının 61’ni kısa rotasyonundaki oyunulardan bularak fark yarattı

Real Madrid 3 dakika üzeri oynattığı her oyuncudan sayı katkısı aldı

Maçın İstatistikleri 

Maçın Özet Görüntüleri

Yorum Yap