01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

WİLBEKİN BÖYLE İSTEDİ!

Turkish Airlines Euroleague 10. maç haftasında Maccabi Playtika Tel Aviv sahasında AS Monaco’yu 95-84 mağlup etti.

Maccabi hızlı başladı

Karşılaşmanın ilk çeyreğine hızlı başlayan ev sahibi ekip Maccabi oldu. İlk iki dakikada Wilbekin ve Williams ile iki üçlük bulan İsrail temsilcisi tabelada öne geçen taraf oldu. Sonraki iki dakikada Westermann ve Motejunas ile cevap veren Fransız temsilcisi eşitliği yakaladı. Periyot ortalarında karşılıklı basketler izlediğimiz mücadelede, Wilbekin skorda iyi bir giriş yaparken, Zizic, Williams be Reynolds pota altında kendisine eşlik etti ve ilk çeyrek Maccabi’nin 26-19 üstünlüğüyle sona erdi.


Monaco
şahane oynadı

İkinci çeyreğe hızlı bir giriş yapan deplasman ekibi, ilk iç dakikada rakibine sayı imkanı vermedi ve bulduğu yedi sayıyla farkı bir sayıya kadar indirdi. Maccabi reaksiyonu yıldızları Wilbekin ve Nunnaly ile verdi ve önde kalmayı başardı. Periyot ortalarında farkı tekrar yedi sayıya çıkarıp 39-32 ile öne geçen İsrail temsilcisi bu dakikadan sonra tam olarak duvara çarptı. Monaco çeyreğin son dört dakikasında rakibine sadece iki sayı şansı tanırken, Bacon ve Hall ile 12 sayı buldu ve bu muhteşem seriyle soyunma odasına 44-41 önde girmeyi başardı.


Wilbekin sazı eline aldı

Soyunma odasından hızlı dönen takım ev sahibi ekip oldu. Gününde olduğunda şapkadan tavşan çıkardığına sıkça şahit olduğumuz yıldız gard, maça ağırlığını koydu ve ilk dört dakikada takımının 14-5 seri yakalamasında başrol oynadı. Bu seri karşısında hızlı reaksiyon veren Monaco, çeyrek ortasında 55-54 ile farkı bir sayıya indirdi. Periyot sonlarına doğru Wilbekin’e James Nunnaly de eşlik etmeye başlasa da, pek ortalarda gözükmeyen Mike James skorda devreye girip takımını oyunda tuttu. Çeyrek 62-61 Maccabi’nin üstünlüğüyle sona erdi.


Wilbekin alev aldı

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, 33. dakikada Andjusic attığı üçlükle takımını öne geçirdi. Bu dakikadan sonra Maccabi üçer üçer saymaya başladı. Son beş dakikaya girilirken de 78-74 öne geçti. Son dakikalara girildiğinde Monaco, Mike James ve Donta Hall ile basketler bulsa da, sahada gözü dönmüş bir Wilbekin vardı. Tam bir MVP performansına şahit olduğumuz son dakikalarda topu çok iyi yönlendirdi ve maksimum düzeyde sorumluluk ile maçı koparmayı başardı. Son çeyreğe tam 12 sayı sıkıştırarak takımının 95-84 kazanmasında başrol oynadı.


Ev sahibi ekipte Wilbekin 37 sayı, 8 asist ve 2 ribaund ile galibiyeti getiren isim olurken, Nunnaly kendisine 18 sayı sayı, Zizic ise 14 sayı ve 11 ribaund ile eşlik etti.

Konuk ekipte ise Donta Hall 18 sayı 9 ribaund ile oynarken, Bacon’un 16 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

İşte bı güzel maçın özeti

Yorum Yap