01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

ZALGİRİS’İN NEFESİ YETMEDİ

Turkish Airlines EuroLeague’de 9.haftanın kapanış maçında Real Madrid ve Zalgiris Kaunas karşı karşıya geldi. Litvanya ekibi maçı son periyota kadar dengeli bir şekilde getirse de  maçın kazanananı  95-82’lik skorla  Real Madrid oldu.

Real Madrid Seriye Bağladı

İspanyol ekibi maça 8-2’lik seriyle başladı. Zalgiris ise maç başında çok fazla kolay atış kaçırsada periyotun ortalarına doğru 7-2’lik bir seri yakalayarak skora ortak oldu. İki takımda maça düşük konsantrasyonla başladı bu sebepten ilk periyotta çok fazla basit top kaybı yaşandı. Real Madrid hiç vites artırmadan periyotu 9 sayı farkla önde bitirdi.

Üçlük Yağmuru Başladı

Birinci periyotun başında açılan farkı Zalgiris atığı üçlükler ile azalttı ve maça tekrardan ortak oldu. Fark 4 sayıya inince Real de sahneye Rudy Fernandez çıktı. Attığı üçlüğün  ardından yaptığı şık asistle farkın tekrardan çift hanelere çıkmasında büyük rol oynadı. Periyota  iki takımın da iyi bir yüzdelerle isabet bulduğu dış atışlar ön plana çıktı. Zalgiris Kaunas ilk yarının sonunda dışardan 6/10 Real Madrid ise 4/8 ile isabet bularak oyununun açılmasını sağladı.

Zalgiris’in Nefesi Yetmedi

İkinci yarı Abalde’nin orta mesafe isabeti ile başladı ve rüzgarı arkasına alan Real Madrid farkı tekrardan çift hanelere çıkardı. Zalgiris ise hiç geri adım atmayarak maça tekrardan ortak olmak için elinden geleni yaptı. Üç çeyrek boyunca takım halinde çok iyi yüzdeyle  dış şut atan Zalgiris bunu son çeyrekte de devam ettirdi. Mesafe tanımadan üçlük atan Litvanya ekibi farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başardı ama sonunu getiremedi. Real cephesinde son anlarda Yabusele devreye girdi ve Real’in  maçı 95-82’lik skorla kazanmasında büyük rol oynadı.

Maçın İstatistikleri 

Maç Sonu Röportajları 

Kazanan takımın koçu Pablo Lasso maç sonunda şu açıklamaları yaptı: Maçları kazanmak istiyorsak odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Maç hakkında konuşucak olursak ilk periyotta iyi savunma yaparak elde ettiğimiz avantaj maç byunca çok işimize yaradı. Maçın sonunu da iyi savunma yaparak kazandık. Takımımın mücadelesi için çok mutluyum. Topu iyi dolaştırarak iyi şutlar attık. Zalgiris’in çok kaliteli oyuncuları var eğer onların oynamasına izin verirseniz her halükarda skor üretebilirler.

Kaybeden takımın koçu Jure Zdovc ise şu açıklamarı yaptı: Bu tarz maçlarla tekrardan ayağa kalkabileceğimizi düşünüyorum ama bugün maçın kırılma anlarını iyi oynayamadık ve iyi konsantre olamadık. Hücumda çok saçma hatalar yaptık, acele ettik onlar ise hemen bizi cezalandırdılar. Ve tekrardan kaybettik.

Maçın en değerli oyuncularından biri olan Guerschon Yabusele ise şu açıklamaları yaptı: Çok zorlu bir maçtı. Zalgiris buraya basket oynamaya gelmişti. Çok fazla üçlük isabeti buldular. Geri dönüp onları durdurduk. Kişisel performansımla ilgilenmiyorum. Sadece takımın maçları kazanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum benim içinde önemli olan tek şey bu.

Maçın Özet Görüntüleri

Yorum Yap