01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

BAYERN MAÇI REAL MADRİDE HEDİYE ETTİ

Turkish Airlines EuroLeague’in 8.hafta karşılaşmasında FC Bayern Munich evinde Real Madrid’i ağırladı. Son topa kadar heyecanın devam ettiği maçı Real Madrid  80-76’lık skorla kazanmasını bildi.

Maç Dengeli Başladı

Bayern Münich’nin savunmada sert bir takım olmasından dolayı Real Madrid Alberto Abalde’nin 1 numara oynadığı fizikli bir beşle maça başladı. Maç Tavares’in 4 sayısı ile başladı ama dakikalar ilerledikçe İspanyol ekibi hücumda tıkanmaya başladı ve bu da Bayern’nin öne geçmesine neden oldu. Lasso bu sebepten maçın başındaki savunmayı ön plana çıkaran ilk beşinde ısrar etmedi ve hücuma yönelik oyuncularına döndü. Bayern cephesinde ise Augustine Rubit maça çok iyi başladı ve 13 sayının 7’sini attı. Periyot sonunda ise Tavares 2 faulle kenara geldi.

İkinci Periyota Üçlükler Damga Vurdu

EuroLeague’in bu sezon özelinde iki takım da AX Armani Exchange Milano’dan sonra 72 üçlük isabeti ile bu alanda en başarılı iki takım olmasına rağmen ilk periyotu Real Madrid 0/6 Bayern ise 1/4 üçlük isabeti ile tamamladı. İkinci periyotta ise işin içe Sergio Lull’un dahil olmasıyla Real Madrid ilk dış şut isabetini buldu bir sonraki hücumda da 18’lik Vukcevic üçlük isabeti bulunca Trinchieri erken bir mola almak zorunda kaldı. Molaya rağmen Sergio Lull durmak bilmedi ve bir üçlük isabeti daha bularak farkı çift hanelere çıkardı.

Bayern Geri Döndü

Soyunma odasına 11 sayılık farkla geride giden Bayern 2.yarıya yüksek enerji ile başladı ve 7-2 seriyi yakalayarak Lasso’yu mola almak zorunda bıraktı. Mola sonrasında Bayern tempoyu iyice düşürdü ve farkı eritmeye başladı farkın erimesindeki en büyük etken ise Othello Hunter’ın aldığı ribaundlardı. Real Madrid EuroLeague de en çok ribaund alan 3. takımken Bayern ise en az ribaund alan takım konumunda. Hunter’ın aldığı ribaundlar ile aradaki makas açılmadı ve Bayern oyunun içinde kalmayı başardı. Periyotun sonlarına doğru ise Hunter Tavares karşısında basket faul bularak Tavaresi üçletti ve benche yolladı ama aldığı temas kendisinde bence gitmesine neden oldu. Temastan sonra net göremeyen Othello Hunter oyuna bir daha geri dönemedi.

Real Madrid Son Anlarda Hata Yapmayarak Kazandı 

Son çeyreğe Alman ekibi çok iyi başladı buna karşılık Pablo Lasso pota altına ikiz kuleler Tavares ve Poirier’i oyuna alarak maça tekrardan ortak oldu. Maçın son iki dakikasında Bayern Deshaun Thomas’ın  üçlük isabeti ile öne geçti. Hemen sonraki pozisyonda ise Tavares 4. faulünü yaptı ve hakeme sert bir itirazda bulunarak teknik faulde alınca oyun dışında kaldı. Yaklaşık otuz saniye sonra Poirier de 5.faulünü yaparak yerini Vukcevic’e bıraktı. Real Madrid bir an maçtan kopar gibi olsada Lasso hemen hamle yaparak Yabusele’yi beş numaraya çekti ve kısa beşe döndü. Yabusele girer girmez üçlük isabeti buldu ve farkı bir sayıya indirdi. Bayernde geri adım atmayarak Corey Walden’dan üçlük isabeti buldu ve tekrardan öne geçti. Maçın sonunda ise Bayern çok basit hatalar yaparak Real Madrid’e maçı adeta altın tepside sundu. İspanyol ekibide bu fırsatı geri tepmeyerek maçı 80-76’lık skorla kazandı.

Maç Sonu İstatistikleri

Maç Sonu Röportajları

Kazanan takımın koçu Pablo Lasso maç sonunda şu açıklamaları yaptı: Bence ilk devre çok iyi oynadık, her sorunu çok iyi kontrol ettik. İkinci yarıda ise çok aptalca top kayıpları yaptık. Onlar çok iyi bir takım ne zaman hata yapsanız asla affetmiyorlar. Maçın sonunda uzun oyuncularımızdan yoksunduk ama son topu çok iyi savunduk. Bence bu çok önemliydi çünkü uzun oyuncularımız faul problemindeydi ve Tristan Vukcevic bize bu konuda çok yardımcı oldu. Maçın sonunda içeride Yabusele’yi dışarıda da   4 oyuncumuzu konumlandırdık. Ribaundlarda ise kötüydük ama iyi savunma yaparak bunun önüne geçtik.

Kaybeden takımın koçu Andrea Trinchier’i ise şunları söyledi: Real Madrid’i tebrik ediyorum. Sahada biz ne kaçırdıysak onlar attı. Boyalı alandan şut kaçırdık onlar attı. Bence ikinci yarıda çok iyi oynadık ama ufak detaylar kaybetmemizi sağladı ama sahada hep savaştık. Hunter’ın sakatlandıktan sonra oyuna dönememsi bizim için çok kötü oldu çünkü iyi bir maç çıkarıyordu. Kafasına darbe aldı ve başı dönmeye başladı.

Maçın Özeti

Yorum Yap