02 - BSL TÜRKİYE Maç Yorumları

FENERBAHÇE BEKO, ANADOLU EFES KARŞISINDA FARKA KOŞTU!

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde 4. hafta karşılaşmalarında Fenerbahçe Beko, evinde ağırladığı Anadolu Efes’i 90-68’lik skorla mağlup etti. Böylece Sarı Lacivertliler lige namağlup devam ederken Anadolu Efes bu sezon ilk mağlubiyetini aldı. 

Maçın Değerlendirmesi: 

“İyi hazırlanmış Fenerbahçe, kafaca maça gelememiş Efes”

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin iki namağlup ekibini karşı karşıya getiren maç, beklenenden son derece farklı geçti. Her zaman için bir klasik olan Fenerbahçe-Anadolu Efes karşılaşması, son yıllarda Anadolu Efes’in üstünlüğünde geçen bir rekabet haline gelmişti. Özellikle Fenerbahçe Beko’nun eski gücünü yavaş yavaş kaybetmesi ve Anadolu Efes’in Avrupa’nın en iyileri arasına girmesiyle bu rekabet adeta tek taraflı hale gelmişti. Bu akşam Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde karşı karşıya gelen iki ekip bize bu sefer farklı bir senaryo izletti.

Fenerbahçe Beko’nun başından sonuna kadar oyuna hakim olduğu, Anadolu Efes’inse katiyen hiçbir yanıt bulamadığı bir karşılaşmaydı. Savunma ayağında rakibine nefes aldırmayan Sarı Lacivertliler, bu savunmadan doğan enerjiyle tempolu bir oyunla istediği gibi sayı üretmeyi başardı. Set hücumlarını verimli kullanan ve basit hataları düşük sayıda yapan ekip, bu sayede momentumunu maç boyunca korudu ve rüzgarı arkasına aldı. Ayrıca savunmadaki konsantrasyonuyla rakibini top kayıplarına zorladı ve hızlı hücumlarda çok kısa sürede kolay sayılar üretti. De Colo, Vesely gibi oyunu alıp götürmesine alışık olduğumuz isimlerin yanı sıra Şehmus ve Tarık’tan gelen ekstra katkılarla Fenerbahçe rakibini hazırlıksız yakalayarak son derece rahat bir oyun ortaya koydu.

Sezona EuroLeague’de sıkıntılı mağlubiyetlerle başlayan ekip, Anadolu Efes karşısında sezonun en iyi oyununu oynadı. Sahadaki tüm oyuncularından katkı sağlamayı başardılar, oyunu 40 dakika boyunca istedikleri gibi şekillendirdiler ve Anadolu Efes’in çaresiz bir görüntü çizmesine yol açtılar. Anadolu Efes tarafı ise her ne denediyse Fenerbahçe’nin bu oyununa bir yanıt bulamadı ve farkın oluşmasını engelleyemedi.

Geçtiğimiz sezonu hem EuroLeague’de hem Türkiye Ligi’nde şampiyonlukla bitiren Anadolu Efes’te bariz bir hararet durumu var. Sezona hiç hazır olmayan bir görüntü çizerek başlayan ekip, oyuncuların saha içerisindeki umursamaz ve isteksiz tavırlarıyla bunu bize net bir şekilde gösteriyor.

Tüm temsilcilerimizin Avrupa’da başarı elde etmeleri en büyük arzumuz. Bu sebeple Anadolu Efes’in bu hararet modundan bir an önce çıkmasını temenni ediyoruz. Fenerbahçe Beko için temennimiz ise bu konsantrasyonla devam etmeleri ve bu keyif veren oyunu Avrupa arenasına da taşımaları.

Maçın Oyuncusu: Nando De Colo

Maçın İstatistikleri:

Fenerbahçe Beko:

Anadolu Efes:

Maç Sonu Açıklamalar:

Maçın Özet Görüntüleri:

Yorum Yap