02 - BSL TÜRKİYE

ANADOLU EFES’TEN RAHAT GALİBİYET

Basketbol Süper Ligi playoff yarı finallerinin ikinci mücadelesinde Anadolu Efes, Beşiktaş’ı 104 – 86 mağlup etti ve seride durumu 2 – 0 yaptı.

İlk Beşler

Anadolu Efes: Vasilije Micic – Shane Larkin – James Anderson – Chris Singleton – Sertaç Şanlı

Beşiktaş Icrypex: Markell Johnson – Şehmus Hazer – James Blackmon – Ercan Osmani – Alperen Şengün

İlk Periyot

Mücadele Anadolu Efes’in 9 – 0’lık serisiyle başlarken Beşiktaş’ta Alperen Şengün geçtiğimiz maçtaki gibi erken 2 faule ulaştı. Beşiktaş’ın ilk basketi Markell Johnson’dan geldi. Bu basketin ardından Efes’te Chris Singleton’ın 7 sayısı geldi ve televizyon molasına 16 – 2 Efes üstünlüğüyle gidildi. Beşiktaş moladan James Blackmon ve Joel Berry’nin üçlükleriyle dönerken Efes’te Sertaç’ın 8 sayısı ve Micic’in üçlüğü geldi. Beşiktaş periyodun devamında Ercan – Alperen ikilsiiyle etkili olurken Efes’ te Dunston’dan 4 sayı geldi. Anadolu Efes ilk çeyreği 31 – 23 önde tamamladı.

İkinci Periyot

İkinci çeyrek Singleton’ın üçlüğü ve Alperen’in basketiyle başladı. Efes’te Bryant Dunston’ın üst üste basket faulleri gelirken Beşiktaş’ta Blackmon’ın üçlükleri ve Markell Johnson in basketleri geldi. Simon’ın üçlüğü ve Sertaç’ın faul isabetleriyle farkı açan Efes televizyon molasına 51 – 37 önde gitti. Efes moladan serbest atış isabetleriyle dönerken Beşiktaş’ta Markell ile Mehmet’in basketleri geldi, Şehmus’un serbest atış isabeti ilk yarının skorunu belirledi. Anadolu Efes ilk yarıyı 60 – 44 önde tamamladı.

Üçüncü Periyot

Üçüncü çeyrek Şehmus’un serbest atış isabetleri ve Dunston’ın basketiyle başladı. Efes, Dunston ile etkili olurken Beşiktaş’ta Şehmus ile Alperen’in basketleri geldi, hakem molasına 70 – 52 Efes üstünlüğüyle gidildi. Beşiktaş moladan Alperen’in serbest atış isabetleri ve üçlüğüyle dönerken Efes’te Anderson’ın üçlüğü ve Dunston’ın basketi geldi. Furkan Haltalı’nın basketi üçüncü çeyreğin skorunu belirledi, ilk yarıya nazaran daha az sayı olan periyodu Efes 77 – 63 önde tamamladı.

Dördüncü Periyot

Son çeyrek Simon ile Şehmus’un karşılıklı basketiyle başladı. Efes Buğrahan Tuncer ile etkili olurken Beşiktaş’ta Mehmet – Hakan – Furkan’ın basketleri geldi. Televizyon molasına 92 – 74 ile gidildi. Mola dönüşünde Tolga ile Hakan’ın karşılıklı üçlükleri geldi. Beşiktaş’ta 2004 doğumlu Samet Yiğitoğlu’da playofflardaki ilk basketini buldu. Efes’te ise Doğuş Balbay’dan harika bir smaç geldi. Anadolu Efes, mücadeleyi 104 – 86 kazanarak seride durumu 2 – 0 yaptı.

Maçın Değerlendirmesi

Anadolu Efes, geçtiğimiz maçtaki gibi ilk yarıda harika bir hücum performansıyla başladı ve rahat bir galibiyet aldı. Bryant Dunston 21 dakika süre aldığı mücadeleyi 8/9 isabetle 21 sayı, 6 ribaund ile tamamladı ve bu sezon en çok sayı attığı mücadeleyi oynadı. Geçtiğimiz maç forma giymeyen Chris Singleton, 4/5 saha içi isabetiyle 18 sayı attı. Real Madrid serisinin son maçında harika oynayan Singleton’ın F4 öncesi bu performansı sergilemesi Efes için değerli. Sertaç Şanlı’da 17 dakikada 4/5 isabetle 17 sayı kaydetti. Anadolu Efes, 4 – 5 numara rotasyonundaki 3 isimden 16/19 saha içi isabetiyle 56 sayılık katkı aldı. Buğrahan Tuncer’de son periyotta etkili olduğu mücadeleyi 13 sayıyla noktaladı. Shane Larkin ise 19 dakikada 1/6 daha içi isabetiyle sadece 3 sayı kaydedebildi, umarım asıl performansını Final Four için saklıyodur. Beşiktaş’ta ise James Blackmon 4/6 üçlükle 16 sayı kaydederek takımının en skorer ismi oldu. Alperen Şengün, bu maçta da erken faul problemine girdi ve 20 dakikada 15 sayı, 2 ribaundla mücadeleyi tamamladı. Mehmet Yağmur ve Hakan Sayılı’dan da aldıkları kısa sürede iyi bir skor katkısı geldi. Geçtiğimiz maçın yıldızı Şehmus Hazer ise 2/6 saha içi isabetiyle 9 sayıda kaldı. Anadolu Efes, F4 öncesinde rahat bir galibiyet daha aldı. İki takımı da tebrik ederim.

Anadolu Efes’in istatistikleri

Beşiktaş Icrypex’in istatistikleri

Maçın En Değerli Oyuncusu

Mücadelenin özet görüntüleri;

Yorum Yap