01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE Maç Yorumları

SÜRPRİZE İZİN YOK! BARCELONA FINAL FOUR’DA!

Turkish Airlines EuroLeague play-off 5. maçlarında Barcelona, evinde konuk ettiği Zenit’i 79-53’lük skorla geçerek seriyi 3-2’ye getirdi ve Final Four biletini kaptı. Serinin açık ara favorisi olan Barcelona iki maçtan mağlubiyetle ayrılarak herkesi şaşkınlık içinde bıraksa da belirleyici maçta sürprize izin vermedi ve rahat bir galibiyet alarak Köln biletini aldı. Yarı Finalde Barcelona, Olimpia Milano’yla karşılaşacak. 

1. Çeyrek

Maçın ilk sayıları serbest atış çizgisine gelen Austin Hollins’ten geldi. Cory Higgins ve Brandon Davies’in basketlerinden sonra Kevin Pangos skoru eşitledi. Higgins ve Tarik Black’in karşılıklı basketleriyle skor 6-6’ya geldi. Pangos maçtaki ilk üçlüğü kaydettikten sonra bir üçlük de Nick Calathes’ten geldi. Pau Gasol’ün basketinden sonra televizyon molasına girildi. Mola dönüşünde Adam Hanga ve Nikola Mirotic arka arkaya ikişer serbest atış isabeti buldu. Alex Poythress’in basketinden sonra Higgins art arda 4 sayı buldu. Denis Zakharov’un tek serbest atış isabetinin ardından Davies takımı adına 4 sayı kaydederken Poythress de 2 sayı buldu ve ilk çeyreğin sonunda skor 23-14 oldu.

2. Çeyrek

İkinci çeyrekte Pangos perdeyi açtıktan sonra Leandro Bolmaro art arda 5 sayı buldu ve rakibine molayı aldırdı. Mola dönüşünde Black’in tek serbest atış isabeti geldi. Daha sonrasında Kuric’in üçlüğü ve Calathes’in basketiyle Barcelona 5-0’lık bir seri buldu. Zubkov bu seriyi bozduktan hemen sonra Gasol basket faul alarak farkı 16 sayıya çıkardı. Billy Baron üç sayılık isabeti bularak rakibine molayı aldırdı. Moladan Barcelona Kuric’in iki serbest atışıyla döndü. Poythress’in smacı sonrasında Kuric bir de üçlük isabeti bularak farkı yeniden 16 sayıya getirdi. Will Thomas ve Poythress’in basketleri sonrasında Barcelona bir mola daha almak durumunda kaldı. Molanın dönüşünde Poythress 1, Higgins 2 serbest atışta isabet buldu ve ilk yarı sonucunda skor 43-30 oldu.

3. Çeyrek

İkinci yarıda ilk sayılar Gasol’den geldi. Thomas ve Poythress’in sayılarına Calathes art arda iki basketle yanıt verdi. 49-34 skorla televizyon molasına girildikten sonra mola dönüşünde Davies isabeti buldu. Calathes ve Kuric’in üçlükleriyle fark 23 sayıya geldi. Fridzon’un basketiyle Zenit uzun süren sessizliğini bozabildi. Baron üç sayılık basketiyle farkı 18 sayıya indirdi. Böylece son çeyreğe girerken skor 57-39 oldu.

4. Çeyrek

Son çeyrek Claver ve Higgins’in basketleriyle başladı. 4-0’lık bu mini seriyi Fridzon bozdu. Thomas ve Higgins’in karşılıklı üçlükleri sonrasında Zubkhov bir isabet kaydetti. Davies 1, Higgins 2 serbest atışta isabet bularak farkı 21 sayıya getirdi. Davies ve Baron karşılıklı basketler bulduktan sonra Mirotic takımı adına art arda 5 sayı buldu. Zenit’te Zubkhov bir basket bulurken Barcelona’da Bolmaro 2 sayı buldu. Hollins ve Hanga’nın karşılıklı üçlükleriyle maç skoru 79-53 oldu.

Maçın Adamı: Pau Gasol

Yaşlı kurt, tecrübesini konuşturdu. Pota altını adeta domine ederek tecrübesini konuşturan 41 yaşındaki uzun, 7 sayı ve 3 ribauntunun yanında 3 top çalma ve 4 blok yaparak inanılmaz bir istatistik ortaya koydu ve 16 verimlilik puanı toplayarak maçın adamı oldu.

Maçın İstatistikleri:

Yorum Yap