01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

İSPANYOL DERBİSİNDE GÜLEN TARAF BASKONİA!

Turkish Airlines EuroLeague 24. Raunt mücadelelerinde Baskonia, deplasmanda konuk olduğu Real Madrid’i 64-84’lük skorla mağlup etti. Böylece Real Madrid bu sezon 9. mağlubiyetini alırken Baskonia 11. galibiyetini alarak 11. sıraya yerleşti.

Maç Özeti:

1. Çeyrek

Maç iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladıktan sonra Baskonia Sedekerskis, Peters ve Jekiri ile 0-7’lik bir seri yakaladı ve rakibine molayı aldırdı. Molanın dönüşünde Sedekerskis ‘in basketiyle seri 0-9’a, fark 10 sayıya çıktı. Abalde üç sayılık isabetiyle bu seriyi bozsa da Peters, Jekiri ve Polonara’nın basketleriyle Baskonia bir de 0-6’lık seri yakaladı ve skor 9-23’e geldi. Deck ve Llull’ün sayılarıyla Real Madrid 4-0’lık bir mini seri yakaladıktan sonra Giedraitis ve Tyus karşılıklı isabetler buldu. Pierria Henry zor bir atışta isabet bularak çeyrek biterken skoru belirledi. 15-28

2. Çeyrek

İkinci çeyreğin başında Real Madrid, Thompkins’in arka arkaya 5 sayısıyla az da olsa toparlandı ve farkı 7 sayıya kadar eritti ancak Baskonia bu andan sonra 0-7’lik bir seri yakalayarak farkı 14 sayıya çıkardı. Bunun üzerine Real Madrid mola almak durumunda kaldı ve mola dönüşünde arka arkaya üçlükler buldu. Tavares de bir basket bulunca fark 6 sayıya kadar indi ve bu kez de Baskonia molası geldi. Bu moladan sonra da Baskonia rakibini durduramadı ve Alocen’in üçlüğüyle fark 3 sayı oldu. Böylece ilk yarı sonucunda skor 34-37 oldu.

3. Çeyrek

İkinci yarı Deck ve Giedraitis’in karşılıklı basketleriyle başladıktan sonra Llull’ün üçlüğü uzun bir zaman sonra skoru eşitledi. Bu andan itibaren Henry, Polonara ve Vildoza’yla Baskonia arka arkaya 7 sayı buldu. Fernandez’in üç sayılık isabeti ve sonrasında Tavares’in basketiyle skor 44-46’ya geldi ve Baskonia molayı aldı. Mola dönüşünde Polonara ve Tavares’in karşılıklı smaçları geldi. Sonrasında Giedraitis ve Fall’la Baskonia farkı 6 sayıya çıkardı. Deck’in serbest atışlarından sonra Polonara’nın üçlüğü gelse de Causeur’ün arka arkaya iki basketiyle fark 3 sayıya indi. Çeyrek biterken Vildoza ve Henry’nin basketleriyle son çeyreğe girerken skor 52-60 oldu.

4. Çeyrek

Son çeyrekte ilk isabet Alec Peters’dan geldi. Sonrasında Abalde ve Alocen’le Real Madrid farkı 5 sayıya kadar indirse de Baskonia çabuk tepki vererek art arda iki üçlük buldu ve rakibine molayı aldırdı. Mola dönüşünde yine Baskonia bir üçlük daha atarak farkı 14 sayıya çıkardı. Tyus’ın isabeti sonrası Vildoza ve Abalde karşılıklı üçlüklerle skoru 62-74’e getirdi. Peters ve Polonara’nın sayılarıyla Baskonia 0-8’lik bir seri yakaladı ve farkı 20 sayıya getirdi. Alocen ve Polonara’nın basketleri maçın son sayıları oldu ve sonuç 64-84 oldu.

Maçın Adamı: Luca Vildoza

13 sayı, 3 ribaunt, 6 asist, 3’te 3 üçlük. Maçın adamı 19 verimlilik puanıyla Luca Vildoza.

 

Maçın Özet Görüntüleri:

Yorum Yap