01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

ASVEL MILANO’YU SON ÇEYREKTE DEVİRDİ

Turkish Airlines Euroleague’in 24. haftasında Asvel ile Olimpia Milano karşılaştı. Son çeyrekte tam 26 sayı atan Asvel mücadeleyi 78-69 kazandı. 

Asvel mücadeleye Matthew Strazel, Norris Cole, David Lighty, Guerschon Yabusele, Moustapha Fall ilk beşiyle başlarken Olimpia Milano Kevin Punter, Malcolm Delaney, Shavon Shields, Zach LeDay, Kaleb Tarczewski ilk beşiyle başladı.

Milano mücadeleye Delaney ve Punter’ın basketleriyle başladı, Asvel ise ilk sayısını 4. dakikada Lighty ile buldu. Daha sonrasında Ismael Bako’nun şık bloğu ve Yabusele’nin basketi geldi. Milano ise Tarczewski’nin bloğu ve Shavon Shields’ın smacıyla karşılık verdi. İki takımın da hücumda etkili olduğu periyotta Antonie Diot’un son saniye basketi skoru belirledi, Milano ilk periyodu 23-20 önde tamamladı. Fransız ekibinde Guerschon Yabusele 8 sayı, İtalyan ekibinde ise Shavon Shields 10 sayı ile etkili bir performans sergiledi. Asvel ilk periyotta 5 top kaybı yaptı.

Asvel ikinci periyota 5-0’lık seriyle başladı, Diot’un üçlüğüyle maçtaki ilk üçlük isabetini buldu. İki takımın da karşılıklı sayılar bulduğu periyotta Asvel adına Moustapha Fall etkili oldu, Milano’da ise Zach LeDay çift hanelere ulaştı. İlk yarıyı Milano 40-37 önde tamamladı.

Üçüncü periyot Milano’nun 9-2’lik serisiyle başladı, Punter’dan 5 sayı geldi. Asvel’in genç yeteneği Matthew Strazel ise ilk sayılarını buldu. Fall, Cole, Yabusele, Bako’dan gelen basketlerle periyodun bitimine 1 dakika kala farkı 1 sayıya kadar indiren Fransız ekibine yanıt Michael Roll’un üçlüğüyle geldi. Kalan sürede sayı olmayınca üçüncü periyot 56-52 Milano üstünlüğüyle sonuçlandı.

Son periyot Milano adına Shavon Shields’ın 6 sayısıyla başladı, bu 6 sayının ardından ise Asvel şov başladı. Norris Cole’un 4 sayısı ile bitime 5 dakika kala öne geçen Asvel o dakikadan sonra üstünlüğü rakibine vermedi. William Howard’ın üçlüğü ve David Lighty’nin üst üste 7 sayısıyla bitime 2 dakika kala fark 9 sayıya kadar çıktı. Punter’ın serbest atış isabetleriyle fark 7 sayıya inse de önce Fall’ın basketi ardından bitime 20 saniye kala Howard’ın üçlüğü farkı 12 sayıya çıkardı. Delaney’in üç serbest atış isabeti skoru belirledi. Asvel mücadeleyi 78-69 kazanarak üst üste 5. galibiyetini aldı ayrıca Milano’nun 6 maçlık galibiyet serisine son verdi. Playoff yarışında Barcelona, CSKA, Real Madrid, Milano ve Zenit’in kaybetmesiyle beraber temsilcilerimiz Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes için harika bir hafta oldu. Fenerbahçe Beko haftayı 6. sırada, Anadolu Efes ise 8. sırada tamamladı.

Mücadelenin En Değerli Oyuncusu:

     DAVID LIGHTY

  • 32 dakika
  • 16 sayı
  • 5/7 iki sayı
  • 2/3 üç sayı
  • 3 ribaund
  • 3 asist
  • 21 verimlilik puanı

   Mücadelenin özet görüntüleri;

Yorum Yap