01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE 03 - EUROCUP Diğer FIBA Şampiyonlar Ligi

AVRUPA KUPALARINDA İLK HAFTANIN EN BAŞARILI ÜLKESİ İTALYA

Merhaba Teknik Faul ailesi,
Sizlere bu yazımda Turkish Airlines EuroLeague, 7Days Eurocup ve FIBA Şampiyonlar Ligi eleme maçlarında ülkelerin bu hafta maçlarında aldığı sonuçları analiz ettim.

     İtalya Fırtınası

İlk hafta sonunda Turkish Airlines EuroLeague’deki tek temsilcisi AX Armani Exchange Olimpia Milano ile evine galibiyet ile dönerken, 7Days Eurocup’ta yaptığı müsabakalarda ise Virtus Bologna, Venezia ve Dolomiti Energia Trento ile galibiyet çıkaran İtalyan takımları tek mağlubiyetini Brescia ile alıp haftayı 0.8 ortalamayla kapatırken, en başarılı ortalamaya sahip ülke oldu.

     Fransızlar Takip Ediyor

Haftayı İtalyan takımlarının ardından en başarılı kapatan ülke ise Fransa oldu. Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele eden Asvel haftayı mağlubiyetle kapatmasına rağmen, 7Days EuroCup’ta oldukça başarılı bir performans gösterip, 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldılar. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ise fire vermeden 2 galibiyet alarak haftayı 0.71 ortalamayla 2.sırada kendine yer buldu.

    İspanya’yı Şampiyonlar Ligi Yaktı

Turkish Airlines EuroLeague ve 7Days EuroCup’ta üçer galibiyet ve tek mağlubiyet alarak müthiş bir başlangıç yapmasına rağmen, FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarında 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile başlayan İspanyol takımları ise 0.61 ortalaması tutturarak haftayı 3.sırada tamamladı.

      Türk Takımları Kötü Başladı

Turkish Airlines EuroLeague’de Fenerbahçe Beko’nun Kızılyıldız galibiyetiyle başladığı haftada, Anadolu Efes’in Zenit mağlubiyeti, 7DAYS EuroCup’taki temsilcilerimiz Bahçeşehir ve Frutti Extra Bursaspor’un rakipleri karşısında aldığı mağlubiyetler ile ilk haftaya güzel bir giriş yapmamızı engelledi. Bununla birlikte FIBA Şampiyonlar Ligi eleme maçında Türk Telekom’un Dijon karşısında aldığı mağlubiyet ile toplamda 0.2 ortalaması yakalayan Türk takımları, haftayı oldukça başarısız bir yüzdeyle kapattı.

İlk hafta sonunda sıralama şu şekilde oluştu

Ülke            Derece          Ortalama
İtalya              4-1                  0.80
Fransa            5-2                  0.71
İspanya          8-5                  0.61
Yunanistan   3-2                   0.60
Litvanya        1-1                   0.50
İsrail               1-1                   0.50
Rusya              2-3                  0.40
Sırbistan        1-2                   0.33
Almanya        1-2                   0.33
Türkiye          1-4                   0.20
Çekya             0-1                   0.00
Belçika           0-1                   0.00
Karadağ         0-1                   0.00
Hırvatistan    0-1                   0.00

Sizlere bu haftanın kısa bir derlemesini yapmaya çalıştım. Umuyorum ki okurken keyif almışsınızdır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.
Sevgiyle kalın sevgili Teknikfaul.com ailesi!

Yorum Yap