02 - BSL TÜRKİYE

FENERBAHÇE BEKO’DAN RAHAT GALİBİYET

Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında, Euroleague’de çıktığı ilk maçtan galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Beko ile tamamen yerli oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olan Beşiktaş karşılaştı.

Maça Jan Vesely ve Ahmet Düverioğlu’nun smaçları ile hızlı giren Fenerbahçe Beko ilk yarıyı çok iyi geçirdi, üst üste üçlükler buldu ve ilk periyodu 27 – 14 ile önde tamamladı. İkinci periyodun başında Alperen Şengün ile üst üste sayılar bulan Beşiktaş hücumda etkili bir periyot geçirmesine rağmen savunmada sıkıntılar devam etti ve ilk yarıda tam 8/9 üç sayı isabetiyle oynayan Fenerbahçe Beko ilk yarıyı 54-36 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta ise bambaşka bir Fenerbahçe Beko izledik, ilk yarıyı 53 sayı ile tamamlayan Fenerbahçe üçüncü periyotta sadece 12 sayı atabildi. Beşiktaş ise üçüncü periyotta Alperen ve Şehmus’un iyi performansıyla farkı 12’ye indirdi. Dördüncü periyodun başında Lorenzo Brown’ın basketleriyle fark tekrar açıldı, sonrasında ise Beşiktaş vitesi arttırdı ve farkı 7 sayıya kadar düşürdü. Bu krizden yine Lorenzo Brown ile çıkan Fenerbahçe mücadeleyi 83-74 kazandı.

FENERBAHÇE BEKO: Lorenzo Brown 5/7 isabet 16 sayı (13 son çeyrek), 5 ribaund, 5 asist – Melih Mahmutoğlu 14 sayı, 5/7 isabet – Jarell Eddie 13 sayı, 5/7 isabet.

BEŞİKTAŞ: Alperen Şengün 9/9 isabet 21 sayı, 7 ribaund – Şehmus Hazer 7/10 isabet 18 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 6 top çalma – Sadık Emir Kabaca 4/11 isabet 11 sayı, 4 ribaund.

Maç sonunda Fenerbahçe başantrenörü Igor Kokoškov’un açıklamaları bu şekilde;
Çok farklı anlar, çok farklı periyotlar yaşadık oyuna enerji ve odağımızı koyduğumuz bölümlerde, oyun planına uyduğumuz bölümlerde çok iyi oynadık ama ikinci yarı kesinlikle bambaşka bir oyun vardı. Evet, Euroleague’de oynuyoruz, ligde oynuyoruz bu zaman zaman başımıza gelecektir yoğun trafikte ama bir Euroleague takımı olarak bahanemiz yok. 40 dakika boyunca enerjiyi bulmalıyız bugün ise sadece 20 dakika bu enerjiyi bulabildik. Maç içerisinde mutsuz olduğum bölümler oldu. Oyun planına ilk yarıda uyduk, ikinci yarıda uymadık. Enerjimizi bularak oyun planına odaklanmalıyız. Bireysel anlamda savunmaya dikkat etmeli ve daha iyi ribaund almalıyız. 40 dakika boyunca enerjimizi korumalıyız, çünkü önümüzde çok zorlu maçlar olacak ve takvimimiz çok yoğun.

Maç sonunda Beşiktaş başantrenörü Burak Bıyıktay’ın açıklamaları ise bu şekilde;
Maçın ilk yarısında istediğimiz savunma direncini ortaya koyamadık, Fenerbahçe’de çok yüzdeli şut attı. Aradaki farklı oluşturan şey buydu, bizden daha iyi ve daha tecrübeli oyunculara sahipler. Bizim amacımız farklı. Elimizdeki potansiyelli oyuncuları hem Beşiktaş’a hem Türk basketboluna kazandırmak istiyoruz. Maçın ikinci yarısında iyi bir mücadele sergiledik. Başından beri dediğim tek bir şey var; Sabır. Sabır,bu çocukları çok iyi yerlere getirecek

Koç Burak Bıyıktay, açıklamanın son kısmında Markell Johnson’ın sakatlığından dolayı, De’Jon Davis ve Isaiah Blackmon’un ise kendi tercihinden dolayı kadroda olmadığını belirtti.

Mücadelenin özet görüntüleri için;

Yorum Yap