01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE 03 - EUROCUP 08 - LEGABASKET İTALYA

Alessandro Gentile’nin NBA hayali devam ediyor!

İtalyan basketbolcu Alessandro Gentile, La Gazzetta dello Sport’tan Mario Canfora’ya açıklamalarda bulundu.

Trento tercihinin şaşırtıcı olduğu ve Turkish Airlines EuroLeague’de forma giymesinin beklendiği hatırlatılan Gentile, şunları söyledi:

“Doğru, öyle düşünüyordum, öyle umuyordum. Bence bu değere sahibim ama pes etmeyeceğim. Tercihler sadece bana bağlı değil. Umarım bana yine güvenilir ve bir kulüp o fırsatı verir. Trento beni istedi, bana çok değer verdi. Neticede önemli olan geçen sezonki Estudiantes macerası sonrası ileriye adım atmaktı. Orada Avrupa’da oynamadım. Burada 7DAYS EuroCup, önemli bir sahne, Trento önemli bir kulüp ve ben de kendi kendime dedim ki ‘Burada yeniden yola yeniden çıkmak varken neden bekleyeyim?’ Hedef playofflar ve EuroCup’ta da gidebildiğimiz yere kadar gitmek.”

Instagram hesabından Olimpia Milano formasıyla EuroLeague’de oynadığı bir maçın fotoğrafını paylaşmış olduğu hatırlatılan Gentile, şöyle konuştu:

“Instagram, geçmiş fotoğrafları hatırlatıyor ve ben de o fotoğrafı sevdim, öyle paylaştım. Hiçbir sübliminal mesaj yok. Tekrar söylüyorum, EuroLeague Avrupalı bir oyuncu için en üst seviye. Oyun kalitesi, NBA’e göre de çok arttı. Ayrıca daha fazla takımın olduğu bu yeni formatı seviyorum. Yorucu mu? Olsun. Ayrıca Londra’dan bir takım da katılabilir. Bu hareketliliğin büyük şehirlere, büyük salonlara ve yatırım yapan insanlara ihtiyacı var.”

NBA’in artık kendisi için sadece bir rüya olup olmadığı sorulan Gentile, şunları söyledi:

“Umarım değildir. Melli 28 yaşından sonra gitti. Scola 27 yaşında gitti. Bana da biraz zaman verin. (Gülüyor.) Hem insan hem de oyuncu olarak çok hırslıyım. Bu da benim bir hayalim. Hastalık değil, hedef. Milano‘daki son sezonumda Houston’a çok yakındım. Mike D’Antoni ile de konuştum. Her şey tamam gözüküyordu ama öyle olmadı.”

Trento deneyimi öncesi Virtus ile de görüştüğü hatırlatılan 27 yaşındaki oyuncu “Evet, Djordjevic ile konuştum. O da beni istiyordu. Sonra devreye Virtus Genel Direktörü Luca Baraldi girdi. O, koçla aynı fikirde değildi ve anlaşma orada bitti” dedi.

Bu yıl Trento forması ile LegaBasket İtalya’da 5, EuroCup’ta 4 olmak üzere toplamda 9 maça çıkan Alessandro Gentile, maç başı ortalama 22.1 dakika süre alırken 15.2 sayı 4.3 ribaund 1.8 asist ortalamaları tutturdu.

Yorum Yap