01 - TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE 02 - BSL TÜRKİYE Köşe Yazıları Maç Yorumları RÖPORTAJLAR

Melih Mahmutoğlu – EuroLeague Medya Günü (Özel Röportaj)

Yeni sezon öncesi Ülker Spor Metro Enerji Salonu’nda yapılan EuroLeague Medya Gününde Fenerbahçe Beko takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, Teknik Faul Medya’ya özel açıklamalarda bulundu. Kurucularımızdan Samet Doğan’ın sorularını yanıtlayan Melih Mahmutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

*Zorlu ve yoğun bir sezon geçirdiğinin, Euroleague, Basketbol Süper Ligi ve Dünya Kupası’nın ardından Çin’den dönerek takımla birlikte idmanlara başladığıının ve takımda giden-gelen oyuncularının olduğunun hatırlatılmasına üzerine yeni sezonu değerlendiren Melih Mahmutoğlu;

“Amacımız sezona iyi hazırlanmak ve iyi bir giriş yapmak. Arka arkaya zorlu maçlar oynayacağız. Yeni oyuncularımızın hepsi kaliteli oyuncular, dediğim gibi önemli olan takım halinde iyi oynamak. Kendimizi iyi durumda göstermek  ve takım oyunu yönlerimizi geliştirmek için de sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Yoğun bir sezon geride kaldı. Dünya Kupasının tamamlanmasıyla beraber kulübümüze, takımımıza geri döndüm. Yeni bir sezon, yeni bir heyecan, inşallah sakatlıksız bir şekilde sezonu başarıyla tamamlamak istiyoruz.”

**Sizinle beraber EuroLeague’deki bir çok rakibiniz kadrolarını güçlendirdi. Bu konuda nasıl bir sezon bekliyorsun?

“Zorlu bir sezon olacak, geçen sezonda aynı şekilde oldu. Her maç zorlu geçiyor hem içerde hem dışarda hazır olmamız gerekiyor. İnşallah tabi ki tek isteğimiz takım olarak sağlıklı bir şekilde sezonu bitirmek. Maalesef sporun içinde bu tip durumlar olabiliyor. İnşallah güzel bir sezon olur.”

**Önümüzdeki günlerde Anadolu Efes ile oynayacakları Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını da değerlendiren Mahmutoğlu;

Yeni sezonun ilk maçına Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda çıkıyoruz. Takım arkadaşlarım ve ekip olarak yapabileceklerimize güveniyorum. Çok zorlu ve uzun bir sezonun ilk resmi maçına çıkacağız. Elbette kupayla başlamak, sakatlıklar nedeniyle iyi bitiremediğimiz sezonun ardından güzel bir başlangıç yapmak en büyük dileğimiz.”

Ayrıca Melih Mahmutoğlu, ilk defa bir medya gününde yer alan Teknik Faul Medya ekibini tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kendisine bu röportaj için teşekkür ederiz.

Yorum Yap